آموزش کامپیوتر و فناوری روز دینا ، اخبار علمی

آموزش برنامه نویسی و وب شبکه نرم افزار و اخبار علمی ، تازه های فناوری ، طب سنتی ، کشاورزی

چگونه در باغچه خودمان توت فرنگی پرورش دهیم

چهارشنبه 9 اردیبهشت‌ماه سال 1394 02:36 ب.ظ نویسنده: مجید اکبری چاپ

چگونه در باغچه خودمان توت فرنگی پرورش دهیم

منبع : Houzz۱۵:۰۲:۵۱ ۲۳ فروردین ۱۳۹۴
N
چگونه در باغچه خودمان توت فرنگی پرورش دهیم

توت فرنگی یکی از میوه های بسیار خوش طعم است که کمتر کسی پیدا می شود آن را دوست نداشته باشد. فکرش را بکنید خودتان در باغچه حیاطتان یا در یک گلدان توت فرنگی پرورش دهید.

2851b554002c1ded_8532-w422-h422-b0-p0--landscape

میوه های رسیده و آبدار توت فرنگی یکی از شیرین ترین طعم هایی هستند که طبیعت به ما هدیه کرده است. جالب است بدانید که یکی از راحت ترین گیاهان قابل پرورش در باغچه نیز توت فرنگی است. این گیاه در بهار گل می دهد، در بهار و تابستان میوه می دهد، و تقریبا در تمام طول سال برگ های سبز زیبا به باغچه شما خواهد داد. چه چیزی بهتر از این می خواهید؟

در روش سنتی معمولا توت فرنگی را در ردیف هایی طولانی یا تپه های کوچک دراز پرورش می دهند. اما در باغچه های خانگی معمولا به صورت پوشش دهنده زمین یا لبه باغچه کاشته می شود. اگر خاک باغچه عمق ندارد می توانید مطابق تصویر از باغچه های مرتفع استفاده کنید به این ترتیب هم توت فرنگی شما به خوبی رشد می کند و هم چیدن میوه های راحت تر می شود. حتی اگر باغچه ندارید جالب است بدانید که توت فرنگی در گلدان های استاندارد، شیشه های مخصوص توت فرنگی و باغچه های آویزی ( در عکس های بالا نشان داده شده اند) نیز به خوبی رشد می کند. فقط حواستان باشد توت فرنگی را جایی که قبلا در آن بادنجان، فلفل، گوجه یا سیب زمینی کاشته اید، نکارید.

a5910105002c169e_6661-w422-h422-b0-p0--landscape

با اینکه توت فرنگی گیاهی همیشگی است، معمولا بعد از چند سال دیگر میوه دادنش دچار مشکل خواهد شد. باید برنامه ریزی داشته باشید تا گیاه توت فرنگی را هر سه یا چهار سال تعویض کنید. حتی ممکن است در شرایط آب و هوایی سخت تر مجبور شوید هر ساله آنها را عوض کنید.

2801ad6100f43f03_4202-w746-h496-b0-p0--landscape

بهترین زمان برای کاشتن توت فرنگی در آب و هوای سرد سیری در ماه اول بهار است و در آب و هوای گرم سیری توت فرنگی را اواخر زمستان و اوایل بهار بکارید.

نور مورد نیاز: نور کامل خورشید یا بخشی سایه برای انواع توت فرنگی

آب مورد نیاز : روزانه نیاز به آبیاری دارد.

توت فرنگی را باید در خاک غنی و عمیق که درصد اسیدی کمی دارد یا اصلا خنثی است، بکارید. اگر خاک باغچه شما عمیق و غنی نیست همانطور که بالاتر اشاره کردم می توانید از باغچه های مرتفع یا ردیف های تپه ای یا گلدان های استاندارد بکارید.

گیاه را داخل خاک قرار داده ریشه های آن را پخش کنید و سعی کنید فاصله بین آن و دیگر گیاهان را رعایت کنید. سعی کنید این گیاه را تا جایی که می توانید عمیق بکارید و بعد روی ریشه ها را کاملا با خاک بپوشانید و محکم کنید. اگر از گلدان استفاده می کنید باید حداقل 8 اینچ عمق داشته باشد و یا اگر از باغچه های آویزی استفاده می کنید باید حداقل 12 اینچ عمق داشته باشد

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل (پنهان میماند) :
وب/وبلاگ :
متن نظر :